Koululaiset maastojuoksussa

Tulokset julkaistu Pitäjäläisessä 20060925 Free counter and web stats

Nilsiän koulujen maastojuokukisat
19. syyskuuta saivat noin 180 lasta
ja nuorta kilpailemaan Halssin maastossa.
Juoksumatkat olivat
3.-4.-luokkalaisilla 1.5 kilometriä
ja 5.-9.-luokkalaisilla 2 kilometriä.


Tulokset
3 lk  pojat: (kuva)
1) Tiihonen Olli UP 3B 5.56
2) Riekkinen Joel Palonurmi  6.05
3) Hyvönen Markus UP 3A 6.09
4) Harjula Jani UP 3B 6.10
5) Ahonen Rasmus UP 3A 6.11
6) Rantonen Rasmus UP 3B 6.22
7) Ruotsalainen Riku Murtolahti  6.36
8) Puustinen Valtteri UP 3B 6.37
9) Hynynen Eetu UP 3A 6.44
10) Hiltunen Anssi UP 3A 6.46
11) Pitkänen Eetu Palonurmi  6.50
12) Miettinen Roni UP 3B 7.00
13) Pekkarinen Ossi Murtolahti  7.06
13) Ikäheimo Mikko Murtolahti  7.06
15) Väätäinen Olli UP 3A 7.20
16) Keinänen Mikko Niinimäki  7.21
18) Korkalainen Jesse UP 3B 7.44
19) Lipponen Elmeri UP 3B 7.36
19) Vartiainen Aki Murtolahti  7.48
20) Rämä Joni Murtolahti  7.56
21) Lipponen Hannes UP 3A 8.15
22) Saarman Eero UP 3B 8.21
23) Holländer Juho UP 3A 9.26
24) Koskinen Juho UP 3A 8.38
25) Kokkonen Roope UP 3B 8.39
26) Räisänen Ville UP 3B 8.40
27) Väätäinen Eero UP 3B 9.26
28) Julkunen Sami UP 3B 9.27
29) Voutilainen Topi UP 3B 10.47
30) Soininen Mikko UP 3B 11.05
31) Laitinen Miro UP 3B 11.09
3. lk tytöt:
1) Rissanen Eveliina Pajulahti  6.27
2) Tuohimaa Laura UP 3B 7.39
3} Soininen Ronja UP 3B 7.47
4) Savolainen Niina UP 3B 8.01
5) Vepsäläinen Netta UP 3A 8.09
6) Kämäläinen Riitta UP 3B 9.47
7) Heikkinen Minna UP 3A 10.06
8) Tiiman Teresa UP 3B 10.48
9) Hämäläinen Pihla UP 3B 10.59
9) Karaksela Hilla UP 3B 10.59
9) Pentikäinen Susanna UP 3B 10.59
4. lk pojat: (kuva)
1) Turunen Pentti Pajulahti  5.44
2) Hartikainen Ville UP 4A 5.56
3) Mujunen Onni Pajulahti  6.01
4) Tuomikoski Petrus UP 4A 6.20
5) Lievonen Ville UP 4A 6.35
6) Korhonen Antti-Mikko Palonurmi  6.53
7) Taskinen Kristian Niinimäki  7.11
8) Taskinen Mikko UP 4B 7.13
9) Hartikainen Jarno UP 4B 7.17
10) Huovinen Samuli UP 4A 7.27
11) Kuosmanen Samuli UP 4B 7.30
12) Pirinen Kalle Palonurmi  7.31
13) Taskinen Juha UP 4A 7.38
14) Viinikainen Diego UP 4B 8.08
15) Baltzar Jyri UP 4A 8.09
16) Soininen Tomi UP 4B 9.12
17) Laitinen Jesse UP 4A 10.46
18) Alatalo Juuso UP 4A 11.31
4. lk tytöt:
1) Luotolampi Pinja Murtolahti  6.18
2) Korhonen Minttu UP 4A 6.44
3) Martikainen Lilli UP 4A 6.46
4) Ovaskainen Niina UP 4B 7.16
5) Savolainen Minttu UP 4B 7.20
6) Tepponen Emma UP 4A 7.48
7) Lipponen Riikka UP 4B 7.59
8) Hiltunen Krista UP 4B 8.30
5. lk pojat:
1) Härkönen Pyry-Pekka UP 5B 7.18
2) Liinamaa Eino UP 5A 7.38
3) Huovinen Oskari UP 5B 7.39
4) Pekkarinen Valtteri UP 5A 7.40
5) Jaakkola Jarno Palonurmi 7.59
6) Lahti Aku UP 5B 8.17
7) Hynynen Ismo UP 5A 8.54
8) Pekkarinen Leevi Murtolahti  9.08
9) Soininen Tuomo Palonurmi  9.13
10) Durchman Oskar UP 5A 9.23
11) Parviainen Teemu Palonurmi  10.38
12) Ruotsalainen Teemu Palonurmi  10.39
13) Liinamaa Väinö UP 5A 10.57
14) Rämä Marko Murtolahti  11.00
15) Pitkänen Eemeli Palonurmi  11.01
16) Luololampi Jose Murtolahti  11.06
17) Räisänen Wiljarni UP 5A 11.58
18) Ruotsalainen Joni Palonurmi  12.06
19) Räsänen Atte UP5A  12.13
5. lk tytöt:
1) Vepsäläinen Ninni UP 5A 8.27
2) Ruotsalainen Riikka Murtolahti  8.31
3) Tiihonen Essi UP 5A 8.56
4) Hämäläinen Jaana UP 5A 9.28
5) Yletyinen Emma Pajulahti  9.46
6) Tuohimaa Peppi UP 5A 9.54
7) Väätäinen Nelli UP 5A 10.02
8) Riekkinen Jasmin Palonurmi  10.04
9) Korhonen Jenni Palonurmi  10.12
10) Vepsäläinen Nelli UP 5A 10.34
11) Komu Sara UP 5B 10.54
11) Pasanen Reija Niinimäki  10.54
13) Partanen Nelli UP 5A 11.06
14) Korhonen Laura UP 5B 11.17
15) Puumalainen Camilla UP 5B 11.20
16) Kokkonen Jutta UP 5A 11.43
Rissanen Alisa  UP 5A  kesk.
6. lk  pojat:
1) Räsänen Markus UP 6A 7.10
2) Tuomikoski Verneri UP 6A 7.25
3) Rantonen Markus UP 6A 7.31
4) Hämäläinen Juha UP 6A 8.12
5) Mujunen Ville Pajulahti  8.32
6) Tuomainen Mika UP 6A 8.56
7) Vartiainen Jere Palonurmi  9.13
8) Tervonen Olli UP 6A 9.14
9) Parviainen Tommi UP 6B 9.15
10) Puustinen Aleksi UP 6B 9.16
11) Kulju Henri Palonurmi  9.21
12) Eriksson Christian UP 6B 9.29
13) Roivainen Joonas UP 6B 9.31
6. lk tytöt: (kuva)
l) Ahonen Mira UP 6B 8.35
2) Väätäinen Kaisa UP 6B 8.52
3) Savolainen Laura UP 6A 8.54
4) Heikkinen Anni UP 6A 9.38
5) Keinänen Ida-Maria Niinimäki  10.19
6) Pääkkönen Elina UP 6A 10.25
7) Savolainen Miia UP 6B 10.26
8) Jonninen Jenni UP 6B 10.33
9) Jauhiainen Katja UP 6A 10.36
10) Hartikainen Krista UP 6A 10.37
11) Kärppä Kati UP 6A 10.40
12) Savolainen Iida Niinimäki  10.45
13) Rissanen Anni UP 6A 11.32
14) Hiltunen Jenni UP 6A 11.38
15) Martikainen Sonja UP 6A 13.23
Heikkinen Henna  UP 6A  kesk.
Joronen Jonna  UP 6A  kesk.
7. lk pojat:
1) Savolainen Joona D 7.28
2) Kukkala Henri C 7.34
3) Hynynen Risto C 7.38
4) Rautiainen Mikko D 8.15
5) Lipponen Harri E 18.09
7. lk tytöt:
1) Ruotsalainen Riina C 8.18
2) Kaikkonen Karoliina C 8.29
3) Miettinen Sari C 8.41
4) Turunen Tanja C 9.16
5) Tuomikoski Linda D 9.25
6) Väätäinen Liisa C 10.19
7) Vartiainen Piia D 11.39
8) Viinikainen Dalis D 11.47
8. lk pojat:
1) Janhunen Niko D 8.17
2) Leskinen Vesa A 8.18
3) Hynynen Ari D 8.19
4) Räsänen Joonas C 8.30
5) Partanen Jaakko B 8.31
6) Kärkkäinen Ville C 8.32
7) Hartikainen Ville D 8.37
8) Lipponen Verneri C 8.49
9) Korhonen Tero D 8.50
10) Lintunen Jaakko B 8.52
11) Rouvanmäki Joni C 9.22
12) Parviainen Pasi D 10.30
13) Miettinen Mika D 10.31
8. lk tytöt:
1) Väätäinen Siiri D 8.47
2) Rissanen Essi C 9.23
9. lk pojat:
1) Ronkainen Janne C 6.39
2) Rissanen Joona D 6.55
3) Turunen Matti C 6.58
4) Heikkinen Arto C 6.59
5) Tuomikoski Julius B 9.22
6) Jonninen Jani C 9.24
9. lk tytöt:
1) Yletyinen Emmi D 9.38
2) Turunen Kristiina D 9.39

Kuvat (Pitäjäläinen 20060925)

Näpäytä kuvaa, saat sen suurempana.

Kolmannen luokan poikia kipaisi 1,5 
kilometrin taipaleelle vauhdikas joukko.

Neljännen luokan poikien parhaita onnitteli 
opettaja Veikko Karjalainen. Vasemmalla 
Ville Hartikainen, keskellä voittaja Pentti 
Turunen ja oikealla kolmas Onni Mujunen.

Kuudennen luokan tyttöjen sarjan voitti Mira 
Ahonen, keskellä. Toiseksi sijoittui Kaisa 
Väätäinen, vasemmalla, ja kolmanneksi 
Laura Savolainen. Kuudennen luokan pojat 
jakoivat mitalit.